Specjalizowane systemy SoC

Układy typu SoC (System-on-a-Chip – system w pojedynczym układzie) z rdzeniami ARM, będące wydajnymi i tanimi jednoukładowymi rozwiązaniami przeznaczonymi do aplikacji wymagających funkcji audio / wideo.

Układy audio SoC to bazujące na rdzeniu Cortex-M0 mikroprocesory przeznaczone do aplikacji wykorzystujących nagrywanie i odtwarzanie dźwięku. Ta grupa zawiera dwie serie układów:

  • Układy dźwiękowe z interfejsem AUI – układy do zapisu / odtwarzania sygnałów dźwiękowych do/z wewnętrznej pamięci Flash lub zewnętrznej pamięci SPI Flash. Mogą pracować z częstotliwością zegara do 50 MHz i są wyposażone w 145 kB pamięci Flash, przedwzmacniacz mikrofonowy, 16-bitowy przetwornik A/C oraz w wiele interfejsów, takich jak UART, SPI, I2C i I2S. Posiadają zaimplementowane typowe algorytmy kompresji: 2/3/4/5-bitowy ADPCM i 8/16-bit PCM i pozwalają na łatwą realizację skomplikowanych algorytmów obróbki dźwięku, takich jak rozpoznawanie głosu czy konwersja tekstu na mowę (synteza głosu).

  • Układy dźwiękowe NuVoice – procesory do przetwarzania głosu, wyposażone w wysoce zintegrowane analogowe i cyfrowe układy peryferyjne oraz wydajne algorytmy przetwarzania. Są przeznaczone do różnorakich aplikacji głosowych. Mogą pracować z częstotliwością zegara do 48 MHz i są wyposażone w maks. 72 kB pamięci Flash, 12-bitowy przetwornik A/C i wiele peryferii analogowych, takich jak: 13-bitowy przetwornik C/A, sprzętowy mikser z wejściem PCM, wzmacniacz głośnikowy o mocy do 550 mW czy regulacja głośności. Mogą być stosowane w niskokosztowych aplikacjach typu: przenośne urządzenia medyczne, sterowanie głosem / rozpoznawanie głosu z użyciem prostych poleceń, wysokiej jakości rejestratory dźwięku, urządzenia zdalnego sterowania, systemy zapowiedzi słownych, dźwiękowe ramki fotograficzne badź albumy i wiele innych.

Posiadamy w swojej ofercie następujące specjalizowane systemy SOC firmy Nuvoton.

dystrybucja

Zobacz więcej