marthel.pl / dystrybucja / o firmie edac

EDAC jest kanadyjską firmą produkującą wysokiej jakości złącza elektroniczne oraz inne elementy łączeniowe. Zakres produkcji obejmuje wszelkiego rodzaju złącza, m.in. krawędziowe, do stojaków i paneli, D-Sub, DVI, USB, RF, modularne RJ, wodoszczelne, a także listwy stykowe, zestawy kablowe na zamówienie oraz akcesoria do złączy. EDAC specjalizuje się również w dostarczaniu złączy niestandardowych na zamówienie klienta, począwszy od niewielkich zmian produktowych, aż do pełnych rozwiązań niestandardowych.

Siedziba główna firmy znajduje się w Markham, Ontario w Kanadzie, natomiast zakłady produkcyjne znajdują się w Chinach. Firma posiada centra logistyczne w Kanadzie, USA, Wielkiej Brytani, Tajwanie i Hong Kongu, a centra projektowe i obsługi klienta są rozsiane po całym świecie. EDAC zapewnia pełną obsługę swoich produktów w wielu krajach na całym świecie. Posiada światową sieć obsługi inżynierskiej oraz sieć reprezentantów i dystrybutorów a także kilkadziesiąt biur sprzedaży w Ameryce Północnej, Azji i Europie.

W roku 2010 europejski oddział EDAC'a, firma EDAC Europe przejęła znanego producenta złączy, firmę MH Connectors i wprowadziła do swojej oferty jej produkty, w tym złącza modularne RJ, złącza D-Sub i DVI oraz obudowy do tych złączy.

Firma EDAC posiada certyfikat jakościowy ISO 9001.

  Zestawienia produktów
 - Gniazda i wtyki modularne edacJAX RJ45
 - Gniazda edacJAX RJ45 z magnetykami sieciowymi
 - Złącza D-Sub i DVI
 - Złącza D-Sub Combo
 - Złącza USB i Firewire
 - Złącza do stojaków i paneli
 - Złącza wodoszczelne E-Seal
 - Złącza HDMI
 - Złącza Hard Metric / Future Bus
 - Złącza Centronics
 - Złącza płytkowe DIN 41612
 - Złącza koncentryczne RF
 - Złącza krawędziowe CardEDGE+
 - Złącza wciskane
 - Złącza V.35
 - Złącza MINI 302
 - Złącza z blokadą Inter-Lock
 - Listwy i gniazda PIN
 - Podstawki PLCC
 - Gniazda pamięci
 - Zestawy kablowe
 - Taśmy wieloprzewodowe i przewody giętkie
 - Prowadnice
 - Obudowy i osłony
 - Akcesoria i narzędzia